Szkolenie i konferencja dotyczące rozbudowy ZZO Jarocin

W październiku br. odbyły się szkolenie i konferencja dotyczące realizowanego w Jarocinie projektu „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin”. To część kampanii promocyjno-informacyjnej prowadzonej podczas realizacji tego projektu.


W ramach szkolenia przeprowadzonego w Jarocinie przedstawiono efekty projektu, którego realizacja zbliża się ku końcowi. Ponadto omówiono na nim stan gospodarki odpadami w regionie oraz prawdopodobne zarysy aktualizowanego właśnie wojewódzkiego planu gospodarki odpadami. Do Jarocina zjechali przedstawiciele gmin, które w ramach porozumienia międzygminnego realizują wspólnie ten projekt. Uczestnicy szkolenia mieli również możliwość wizytacji nowego Zakładu, gdzie szczegółowo przedstawiono elementy projektu.


Podczas Targów POL-ECO-SYSTEM (dawniej POLEKO), które w dniach 27-30 października br. odbywały się w Poznaniu, zorganizowana została konferencja przedstawiająca projekt realizowany przez ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie.


W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Omawiano nie tylko kwestie związane ze zmianami w gospodarce odpadami, ale także zasady finansowania tego typu projektów. Szczegółowo zaprezentowano też projekt rozbudowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin, poszczególne etapy jego realizacji i zastosowane rozwiązania technologiczne. Na zakończenie konferencji odbyła się premiera ostatniej, trzeciej już części filmu przedstawiającego realizację projektu od marca do września 2015 r.