Jarocińscy radni z wizytą na ZZO

5 czerwca 2015 r. na terenie budowanego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin odbyła się niecodzienna wizytacja. Postępom prac przyglądali się jarocińscy radni.

Na teren budowanego w Witaszyczkach Zakładu przyjechali radni z Komisji Budżetowej oraz Komisji Rozwoju, by sprawdzić postępy prac i ich zgodność z założonym harmonogramem. Jak zapewniał gości Jarosław Warczygłowa, dyrektor techniczny Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie, który pilotuje projekt, inwestycja przebiega zgodnie z planem i prace budowlane powinny zakończyć się pod koniec sierpnia br. Następnie zaczną się rozruchy technologiczne instalacji, która w pełni zacznie funkcjonować jesienią tego roku.

Jak podkreślił Witosław Gibasiewicz, wiceburmistrz Jarocina i szef Rady Nadzorczej ZGO, to bardzo ważny etap inwestycji, który będzie polegał na ustawieniu wszystkich elementów zakładu tak, by mógł efektywnie zagospodarowywać odpady z naszego regionu.

Radni wyrazili chęć ponownej wizytacji Zakładu tuż po zakończeniu prac budowlanych, by zapoznać się z finalnym efektem ponad rocznej realizacji inwestycji.


Informacje prasowepobierz plik