Postęp prac na terenie ZZO Jarocin

Budowa zakładu zagospodarowania odpadów na terenie Witaszyczek w pobliżu jarocińskiego ZGO nabiera tempa. Powstaje tu jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w tej części Polski.

Oprócz wykopu pod przyszłą kwaterę składowiska, która w najbliższych tygodniach zostanie wyposażona w specjalistyczną infrastrukturę pozwalającą bezpiecznie składować odpady, powstał też szereg budynków, gdzie w sposób efektywny będą zagospodarowywane odpady od ponad 230 tys. mieszkańców regionu jarocińskiego.

Obecnie doposażana jest hala sortowni, na ukończeniu są też prace nad halą kompostowni i wagą. Niektóre elementy inwestycji już są gotowe: magazyny pod wysegregowane frakcje odpadów (szkło, makulaturę i plastik), plac kompostowania, budynek socjalny i szereg magazynów, które będą służyły urządzeniom mobilnym.

W najbliższym czasie wykonane zostaną prace wykończeniowe: powstaną drogi wewnętrzne i chodniki, planowane są też nasadzenia roślinności w obrębie zakładu. Zakład zostanie oddany do użytku jesienią tego roku. Jednak już w lipcu bądź sierpniu rozpoczną się próby eksploatacyjne instalacji.


Informacje prasowepobierz plik

Galeria: