Trwają intensywne prace na terenie ZGO Jarocin

W ostatnich dniach prace na terenie ZGO Jarocin nabrały tempa. Rozbudowa ZZO Jarocin wchodzi w decydującą fazę – hale są już na ukończeniu, wylana została komora fermentacji, zwożone są kolejne urządzenia do wyposażenia instalacji.

Obecnie na placu budowy pracuje ok. 130 osób, które kończą pracę w halach pod przyszłą sortownię i kompostownię. Kilka dni temu przywieziono z Portugalii 23-tonowe mieszadło, które zostało zamontowane w komorze fermentatora. To 33-metrowe urządzenie będzie mieszało odpady biodegradowalne, co przyśpieszy proces ich fermentacji. W wyniku rozkładu powstanie biogaz, który następnie będzie skierowany do jednostki kogeneracyjnej. W wyniku jego spalenia powstanie znaczna ilość ciepła i prądu. Takie energetyczne wykorzystanie odpadów ma odzwierciedlenie w haśle przewodnim rozbudowy: „EKOmoc z odpadów”.

Pod koniec zeszłego tygodnia została dostarczona i zamontowana konstrukcja sortowni wraz z sitem. – Niewątpliwie łagodna zima sprzyja naszej rozbudowie i umożliwia przyśpieszenie prac na prowadzonej inwestycji – tłumaczy Mariusz Małynicz, prezes ZGO Jarocin.


Informacje prasowepobierz plik

Galeria: