Punkt odbioru odpadów problemowych

Drukuj

Dnia 20 kwietnia 2010 przy Zakładzie Gospodarki Odpadami w Witaszyczkach, nastąpiło uroczyste otwarcie Punktu Odbioru Odpadów Problemowych. Jest to pierwsza tego rodzaju inwestycja w południowej Wielkopolsce. Przy jego realizacji uwzględniono wszystkie unijne kryteria, dlatego możliwe było pozyskanie funduszy z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Unijne dofinansowanie pokryło 75% całkowitego kosztu przedsięwzięcia.

Nowoczesny Punkt Odbioru Odpadów Problemowych powstał w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie mieszkańców Miasta i Gminy Jarocin zbiórką odpadów wielkogabarytowych i innych odpadów problemowych. Na placu „Gratowiska” znajdują się bowiem specjalnie oznakowane pojemniki, do których można wyrzucić starą elektronikę, wielkogabaryty, przeterminowane leki czy gruz (poniżej zamieszczamy wykaz przyjmowanych odpadów i surowców wraz z cennikiem).

„Dlaczego warto korzystać z punktu? Chociażby dlatego, że takie rozwiązanie jest po prostu opłacalne. Zamawianie jednego, specjalnego pojemnika, tylko po to aby wyrzucić szafę, lub wynajmowanie całego kontenera, by pozbyć się np. dwóch worków gruzu, jest zbyt drogie. Ponadto niektórych śmieci – telewizora czy dywanu – nie jesteśmy w stanie włożyć do pojemnika na śmieci – wyjaśnia Mariusz Małynicz prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami. - Przy minimalnym wysiłku, możemy oszczędzić więc kilkadziesiąt złotych - dodaje. I jeszcze jeden ważny argument – składanie odpadów problemowych w "Gratowisku" to legalny sposób na pozbycie się śmieci, w przeciwieństwie do wyrzucania ich do lasu”.Kliknij na ikonę aby pobrać cennik za przyjmowanie odpadów, surowców w punkcie odbioru odpadów problemowych.